e-zbanner technologies
 
 
e-zbanner kariyer

E-bültene
üye olun
E-postanız:

Monday, February 19 2018


arama
krizde pazarlama
Türkçe için Tıklayınız    Click for English Website    Klicken für Deutsche Web site

Haber ve Makale eklemek icin login olunuz
Kullanıcı Adı

Şifre
Kayıp Şifre için tıklayınız.
Üye olmak için tıklayınız.

Arsivdeki haberler
 • Arama
 • Arşivdeki Haberler

 • Arsivdeki Makaleler
 • Arama
 • Arşivdeki Makaleler


 • TAKIM ARKADAŞLARI ARIYORUZ

  PHP Yazılım uzmanı php/mysql Detay için tıklayınız

  Hızlı bir Yazılım uzmanı kod yazarken :)) video için tıklayınız.

  Email gonderdiniz, kayitli bir uyeniz bunu Spam olarak isaretledi. Size kim oldugunu soyleyelim
  11-Sep-2010

  Email  marketing  ilk  gunlerde, bir  kere  gonderilir, sonra  herhalde  uyeye  ulasmistir  denirdi.  yani  Hotmail,Gmail, Yahoo gibi  servis  saglayici firmalar ile  bir  iletisim olmazdi. Fakat artik  durum degisti,  ve  bu  sirketler  ile  anti spam konusunda partner  durumuna  geldik.  Onlar  bize guveniyor, biz de  Emaili bloke  etme diye  onlara  guveniyoruz. Cunki  artik bizi  taniyorlar.  Sizi tanimazlar ise,  emaillerin spam klasoru ne gitme   sansi  yuksek. Artik durum o kadar ileri oldu ki,  ornegin  email gonderdik, listenizde kayitli  olan ve  sizden email alan  Mehmet bey, bu email spamdir  dedi   isaretledi. Bunu bile size  soyleyebiliyoruz. Kim spam dedi? yahoo, Hotmail diyor ki..


  Next page/2.sayfa...
  Email marketing Sms gönderimine göre hem çok etkili hem de çok daha ucuz
  10-Sep-2010

  Her  zaman  Sms  gönderimin  çok ucuz  olduğunu  düşünürdüm, fakat  son aylarda  kişilerin fazla  sms  göndermediğini fark ettim.  Ramazan bayramı  öncesi  sms  tariferine  göz attım.    Gözümaçık kaldı.  Bir  Sms  gönderimi  45  kuruş olmuş. Sms  gönderimi,  anında  bir  mesaj verebiliyor  fakat, bence   bir  marka  için etkişi bir  pazarlama  yönü  yok.  Çünki  ölçülemiyor.

  Sms ve  email marketing  fiyatlarını  karşılaştıralım  Bir  sms .45  lira,  email  gönderimi  ise, 0.010  lira. Aralarında tonla  fiyat  farkı var.  Email  gönderimi  doğru  yapıldığı  zaman,  inanın çok etkili, fakat  çok......


  Next page/2.sayfa...
  İşin kısası- E-zbanner olmadan yapılan internet tanıtımlarında fazla verim alamazsınız
  2-Jul-2010

  Türkiyede ki mecraları   bol bol kullanın, fakat  biz de  onları  derin sayalım.  E-zbanner IMKS  ürünleri ,   ile  size  müthiş bilgiler  verelim.

  Gerçekten işin kısası  böyle. E-zbanner  ürünleri kullanılmadan yapılan banner  kampanyaları, email marketing  kampanyaları  ve  site  ölçümleme  aktivitelerinde,  veri  aldım   dersiniz, mutlu  olursunuz, fakat  işin gerçeği ,  o  aldığınız verilerin,  bizim size vereceğimiz veriler yanında,  bir şey   olmadığını  sonradan görürsünüz.   Müşterilerimiz neden  bol bol internette  banner  kampanyası yapıyor, sanıyorsunuz?  Bannerları  orada burada  gözüksün diye değil,  internet pazarlamasını  iyi bildikleri  için,  gerçek veriyi almak istedikleri için.   E-zbanner  ı kullandığınız  zaman, internette  kampanya yapmak  çok ucuz. Çünki  tonlarca  bilgi  alıyorsunuz.  Bizi  arayın,  size  sunum yapalım.  sizi  bilgiyle  donatalım.  çağan erdil  0  212 3477333


  IBM, E-zbanner gibi Ölçümleme şirketi olan Coremetrics i satın aldı. IBM buys Coremetrics web
  17-Jun-2010

  IBM, E-zbanner gibi Olçümleme şirketi olan Coremetrics i satın aldı www.napiyor.com/napiyor/url/9g0p6

  IBM müşterilerine  artık   bu  hizmetleri de sunacak.E-zbanner  web ölçümleme  sektöründe, detaylı müşteri takibi yapabilen ve  bedava  Google analytics ten,   daha  detaylı  raporlaması olan, siteye gelen potansiyel müşteriyi  email adresine  kadar raporlayabilen    E-zbanner  Spotlght  ürününü sunuyor.


  Banner kampanyamda hile yapan site var mı? Raporu
  5-May-2010

    Banner  kampanyamda  hile yapan,  siteye  extra  kod  ekleyip,  trafiğini  olandan fazla  gösteren site  var mı, raporu nu  E-zbanner  Campaignmaster  da  çok net  görebilirsiniz.  Camnpaignmaster da,  verdiğiniz  paranın karşılığını  net  görebilirsiniz.  Bu  frekans  raporu, bu  detayda  aldığınız  onlarca rapordan  biridir.  Büyük resim  için haberin  detayına  bakınız.


  Next page/2.sayfa...
  Artık, 2 dakikada Ücretsiz Medya ve Bilişim sektörü için iş ilanı verebilirsiniz
  11-Mar-2010

  Artık, 2 dakikada Ücretsiz  Medya ve  Bilişim  sektörü için iş ilanı verebilirsiniz.  E-zbanner  Parlakgelecek,  Medya  sektöründeki  Medya  Reklam Ajansları, Dijital  ajanslar , Pr Halkla  İlişkiler  şirketleri  ve  Şirketlerin  Bilişim  bölümleri ADK  bölümleri gibi,  iş  personel  ihtiyaçları  için  daha  katma  değerli  takım arakadaşları bulmanıza  yardım ediyor.  Web 2.0  Teknolojisi Ajax  javascript    kütüphaneleri ile   altyapısı  olan  E-zbanner Parlakgelecek  kariyer   bölümü, hem  üye  olmadan 2 dakikada  personel iş ilanı vermenizi sağlar , hem de Google  Seo  uyumlu  teknolojisi ve  sayfa isimleri  Url ile, verdiğiniz  iş ilanının  hemen , Google tarafından  yayılmasını sağlar.

  Başvuruları  alma  konusunda  ister, kişiler  bu sayfadan başvurup email adresinizi  cv/öcgeçmiş  gönderir, isterseniz  online  başvuru yu kapatıp, iş başvuruları nın, verdiğiniz başka  bir  sitenin  linkinden yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hemen tıklayın.  http://www.e-zbanner.com/parlakgelecek


  internette doğru pazarlama Video serileri - Bölüm1
  29-Dec-2009

  Internette  doğru pazarlama  Video  serileri  - Bölüm1

  Çağan Erdil, internette pazarlama için kullanılması gereken araçlardan bahsediyor   hemen izleyin


  Borusan Otomotiv , yeni Bmw kampanyasında hem Satışta, hem de Web Ölçümlemede Show yaptı
  30-Aug-2009

  Borusan Otomotiv  Yeni  320  dizel kampanyasında, gerçekten   hem  fiyatta, hem  ödeme kolaylığında,  hem de  web tarafında    müşteri  ölçümlemede show  yaptı.

  Borusan otomotiv  E-Pazarlama  Uzmanı Doğuş Alev Aka ve  Borusan Otomotiv Crm  Müdürü  Gürkan   Erol, yaptıkları   Ağustos 2009  Bmw 320 satış   kampanyasından çok  etkili  potansiyel müşteri verisi  topladılar.

  Çoğu  oto satışı, potansiyel müşteri üzerine  düşmeden, potansiyel  müşteriyi  aramadan gerçekleşmez. Müşteri  A ve  B markası  arasında kalabilir, daha  cazip fiatlı  bir  ürünü, sadece  daha  ucuz olduğu  için  tercih edebilir.

  Borusan,  Ağustos  2009  Bmw  320 dizel  kampanyasında, hem  süper  bir

   


  Next page/2.sayfa...
  Bmw Güvenli Sürüş Eğitimi kampanyasında Potansiyel Müşterinin tanınmasında E-zbanner etkili oldu
  24-Jun-2009

  Borusan Otomotiv, 1-31 Mayıs 2009 tarihleri arasında BMW yetkili satıcılarından BMW satın alan müşterilerine İstanbul Park’ta güvenli sürüş eğitimleri veriyor.    Bu  kampanyanın  internet kanalında  yapılan   bannerların içine  Campaignmaster  kodları  eklendi. ve  sitelerden frekans raporlarına  kadar varan derin bilgi toplandı.

  Borusan Otomotiv E-Pazarlama Uzmanı / E-Marketing Specialist    Sn. Doğuş Alev Aka   kampanyada  verimli  müşteri bilgisi almak  için çok   dikkatli davrandı.  Kampanya  linkleri ne  Spotlight kodu  ekleyerek, Potansiyel  müşterisinin,  hangi siteden geldiğini isim bazında  gördü.

  Kampanya ya  Tıklayanlar  E-zbanner  Spotlight ile özel kodlanmış linklere  tıklayarak   Bmw  satış sitesine   tıklamayankaybeder.com a  geldiler. ve burada  form dolduan potansiyel müşteri  E-zbanner  Spotlight ile  incelendi. E-zbanner  Potansiyel müşterinin tanınmasında önemli rol oynadı.

  Kampanyada Kullanılan araçlar: 1-E-zbanner  Campaignmaster          2-E-zbanner  Spotlight


  Next page/2.sayfa...
  Sattığınız bir şeyi almak isteyeni önceden bilebilmek istermisiniz? E-zbanner ile çok kolay!
  29-Jun-2009

  Biliyorsunuz,  reklamın ve  mecraların  farklı  getirileri, amaçları var. Televizyon ile  mass kitleye mesaj verirsiniz, Açık hava  Bilboard ile Genel Kitleye mesaj verirsiniz,  Radyo ile Müzikli   akılda  kalan jingle ile mesaj verirsiniz. Yazılı  mecra  ile Televizyonda yaptığınızı  gazetede yaparsınız, dergi ile daha  özel  kitlelere  mesaj verirsiniz.

  İnternet ile ne yaparsınız?Ufacık  bir  resmi, orada burada  gösterirsiniz, interaktif bir mesaj  için sitenize çekebilirsiniz. Pek bir faydası olmaz. Esasında, internetin en büyük farkı, getirisi kişiyi  tanıyabilmek. O kişinin bilgisayarını tanıyabilmek , o bilgisayar,  ne   satın almak istiyor , onu bilebilmek. İşte  Kimin neye ilgili olduğunu, E-zbanner Campaignmaster, E-zbanner  site  ölçümü  Spotlight, ve  Email gönderimi E-zbanner  Mailmaster  kullanarak  görebilirsiniz.

  Esasında, interneti beleş ve  bedava  bir mecra  olarak  görüyorsanız.  Site, ziyaretçi  ölçümlemeye ayda  200  dolar ayıramıyorsanız,  1000 kişiye email gönderimine ve  onları tanımaya   8-9 dolar veremiyorsanız. Bedava  diye Google Analitik kullanıyorsanız, .Size ayda belki   Binlerce  dolar kazandıracak, kimin neye ilgili olduğunu söyleyecek  bir  sistemdem ayrı kalıyorsunuz.


  Next page/2.sayfa...
  Etkili reklam stratejisinde Proje:6 www.napiyor.com Tek soruya cevap buluyor - O Napıyor?
  15-May-2009

  napiyor.com profil sayfasi  Napiyor.com + Msn Messenger , Google Gtalk , Yahoo Messenger & Icq 

       Napiyor.com, çok basit bir soruya cevap veriyor. Acaba o napiyor? Napiyor.com , arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız aile bireyleri veya Markanızın hedef kitlesi ile devamlı iletişim içinde olmanızı sağlayan bir araçtır. Napiyor.com da 140 karaktere kadar NAP yazabilirsiniz.  Napiyor.com un en büyük özelliği Messenger servisleri ile kullanılabilmesidir. Ayarlardan Bir messenger servisini ekleyip, Sadece Messenger dam Mesaj yazabilir veya Mesajları Messenger da alabilirsiniz. Messenger da iş yaparken bile, burada, Messenger içinde Napiyor.com adlı kişiye attığınız her mesaj , sizin mesajınız olarak Napiyor.com da yayınlanacaktır. Böylece bir mesajı buradaki tüm arkadaşlarınıza ve Sizi Takip edenlere iletmiş olacaksınız.

   

  Napiyor.com Markalar için de çok etkili bir tanıtım aracıdır.Marka üye olarak, sayfasına, istediği Kurumsal kimliği verebilir. Sayfasının arka yüzünü, sağ ve sol taraflarını istediği gibi değiştirebilir. Diğer üyeler bu Markayı takibe alırlar. Marka istediği Güncel Mesajları bu Kitleye napiyor.com sayfasından veya Msn Messenger , Google Gtalk , Yahoo Messenger & Icq ile verebilir.


  Next page/2.sayfa...
  Google ile bedava etkili reklam stratejisinde Proje:5 www.istanbulliste.com Amerikan tipi ilan si
  10-Mar-2009

  Google  kendi  dilinde yazılmış  siteleri çok sever. Yani  adreste , okuyabildiği anlamlı  kelimeler olan siteleri çok sever. örneğin bir   site  adresinde  www.istanbulliste.com/index.php&ilanid=1&cityid=55 yerine   http://www.istanbulliste.com/a,89,OZEL-ANNE-ALTINDAN-BEYAZ-GOLDEN-RETRIEVER-YAVRULAR.htm  olan  bir  linki çok sever. Çünki içinde anlamlı kelimeler bulur. İşte  www.istanbulliste.com da , herkesin ker  konuda  kolay  üye  olmadan  bile  ilan verebileceği  bir web sitesidir. Bu  sitede adresinde anlamlı kelimelr yazan  bir  ilanı Google hemen kapar ve  yayar.

  Videolu + Haritalı ilan + Kayıt olmadan


  Next page/2.sayfa...
  Tüm E-zbanner araçları Ekonomik Kriz dönemlerinde Verime Odaklı
  6-Mar-2009

  İNTERNET BÜTÇENİZ  SADECE BÖYLE ÇÖPE GİTMEZ !
  Artık  dünyanın,  ekonomilerin,  ölçümlemenin, müşteri bulma  yollarının değiştiğini  görmelisiniz.Tüm  E-zbanner  araçları   ekonomik Kriz  dönemlerinde   Maximum Verim  Odaklı. En  düşükbütçe  ile, Sitenize gelen  potansiyel müşteriyi tanımaya ve  onu  müşteri   olamya  ikna  amaçlı.
  Hep  yazılarımda  belirtiyorum.Bir  markanın  internetten verim  alması  için  E-zbanner  araçlarını  kullanması  gerekiyor.  Kriz  olmadığı  bir  dönemde  markalar, büyük  ve  pahalı  mecralarda,  büyük  bütçeler  ile  reklam ve  pazarlama yapıyor. Reklamın, pazarlamanın getirisi  o kadar  düşündürmüyor.
  Kriz  dönemlerinde, müşterinin mumla  arandığı  dönemlerde, internet  üzerinden


  Next page/2.sayfa...
  Çok Üye Email adresleriniz var, bunlar geçerli mi, bu emailler nasıl satışa döner, nasıl gönd
  13-Feb-2009

  İNTERNET BÜTÇENİZ  SADECE BÖYLE ÇÖPE GİTMEZ ! : E-zbanner Mailmaster

  Esasında,  internette pazarlama’nın temelinde  Email marketing  vardır. Bir  internet  kampanyasında, her şeyi, tıklamayı  ölçmek  kadar, email  toplamak ta, bunları doğru, verimli  gönderebilmek te  önemlidir.
  Çünki, Opt-in  dediğimiz, kişinin isteyerek verdiği ve  doğru  olan her  email adresinin değeri  15  dolardır.Bir  internet  kampanyasında  ne  kadar  fazla  email  adresi  alabilirseniz,  bu  sayıyı  15$ ile  çarpın, bu  tutarı  kampanya  maliyeti  ile  karşılaştırın.   Kardamıyım,  zarardamıyım,  anlayabilirsiniz.  Ben  email  toplamadım,  branding yaptım, markamı  gösterdim veya  tıklattım  siteme  getirdim. Artık  bu  kelimeleri  geçin, bana  elle tutulur  data  gösterin.

  Bir  internet  kampanyası ,  sadece ...


  Next page/2.sayfa...
  Linkinizi, Sitenizi, Haberinizi Google'a kayıt ettirmenin en kolay yolu. Google her gün bu siteye
  11-Nov-2008

  www.bookmarkin.com   3  bölümdür. 1. bölümde son haberler,yazılara,videolara Reyting  verebilir. Arkadaşlarınızın neye Reyting verdiğini, hangi haberi gömdüğünü  görebilirsiniz. 2. bölümde kendi veya arkadaşlarınızın  faydalı bookmarkları vardır.  3. bölüm Myinternette ise, istediğiniz haber sitesini sayfanıza eklersiniz, Artık her güm açtığınızda  dünyanın tüm siteleri ve taze haberleri gözönünde olur.

  Internette  15 milyar  sayfa  var. Hangisinin iyi  olduğunu, işe yaradığını  nasıl bileceksiniz? Çevrenizdeki kişilerin Bookmarladığı  sitelerine,haberlere tıklayarak.! Bir Digitiy E-zbanner projesi olan, Bookmarkin.com da, Önce  bookmark ekleme sayfasında ki, Bookmarklet'i Favorilerime kopyalayın, sonra da  istediğiniz sayfada iken favorilerimden Bookmarkleti açın, favori bir linki sayfadan ayrılmadan buraya ekleyin.www.bookmarkin.com


  Next page/2.sayfa...
  Markalar ile aşkta Son Nokta- E-zbanner MarketinTV.com
  18-Dec-2008

  Marka, Tüketici ve ürün arasında kurulan duygusal bir bağdır.Kişiler markalara aşık olur. Bu sebeple, marketinTV markalar içindir.

  marketinTV.com  markalar için bir internet televizyonudur.
  marketinTV de bir marka, tüketiciye istediği mesajı, istediği gibi, hem de görsel olarak 24 saat verebilir. Çünki tüketici okumayı değil, bir şeyler seyretmeyi tercih eder. Televizyonda reklam pahalıdır. Tüketici istediği zaman değil, sadece belli zamanlarda çok Kısa olarak o reklamı görür.marketinTV de Marka, reklamı hem de markasını tanıtacak bir videoyu yükleyerek, tüketicinin 24 saat kesintisiz izleyebilmesini sağlar. www.marketinTV.com

  Tabii, olay burada kalmamalı, markasını...


  Next page/2.sayfa...
  E-zbanner Newsletter Aralık 2008
  5-Dec-2008

  Aralık 208  Newsletter  Konuları  şöyle.  2 sayfaya  tıklayarak  tüm newsletteri  görebilirsiniz.

  E-zbanner Spotlight IMKS-  Siteme gelen kim? Ali bey mi? Ebru hanım mı? Bil! Beklemek yerine, onlara Push marketing uygula

  IMKS  ile, Ekonomik Krizde Satışa Yönelik Pazarlama Reçetesi

  Bir Marka Krizde İnternette Marketing için ne yapmalı?

  Artık, 2009 Marketing bütçenize Teknik Marketing'i ekleyin   devamı,  tüm Aralık 2008 Nesletter  için  tıklayın...


  Next page/2.sayfa...
  2009 Pazarlama Bütçenize artık Teknik Marketing'i ekleyin
  5-Dec-2008

  2009 ylı  artık  Teknik Marketing   dönemi.Daha  az  bütçelerle Markanıza  Daha fazla  bilgiyi verme  dönemi. O  sebeple, ayırdığınız  internet  Pazarlama  bütçelerine, teknik   Marketing’i   mutlaka  dahil  edin.

  Banner  reklam kampanyalarınızda,  kendi  ölçümlemeniz yanında, E-zbanner Campaignmaster   kullanımını şart  koşun, ufak bedellerle  hiç  görmediğiniz kadar  derin data  alın. Banner  kampanyanızda, Her   şey,  ama her şeyi  bilin.

  Web sitenizi, broşür  yanında,  siz   diğer  kanallarda  fiziksel uğraşırken,


  Next page/2.sayfa...
  Bir Marka Krizde İnternette Marketing için ne yapmalı?
  5-Dec-2008

  Artık  kriz   yokmuş  gibi  düşünüp, interneti  eskisi  gibi  Light görmeyin. Banner kampanyası yapıp, tamam tıklanmış, site ye gelinmiş. Başarı! demeyin.Bu  devirde,  düşük bütçeler ile,  müşteri  toplayabilirsiniz. E-business bölümünüze değer verin, veya  kurun. Başarılı  olmak  için tek  bir  kural,  Bir  koşul var.  Teknoloji  kullanmalısınız.

  İşte  bunları yapmalısınız! İnternet Pazarlama  stratejinizi, Kriz  Öncesi  ve  Kriz  Dönemi/Gelecek  olarak  yeniden yapılandırmanız gerekir.
  İlk başta, İnternette  Marketing  için    Teknik  araçlara  bütçe  ayırmak  gerekir.İnternette  Marketing   organik  dediğimiz, arama  motorları  ile yapılabilir. Bu  yömtemde  Google  sitenizi  tarar, belli kelimeler bulur, bunları  kendine kayıt  eder, sitenizi  ülke  sıralamasında,   bulduğu kelimelere ..


  Next page/2.sayfa...
  İnternet kanalında Müşteriyi Tanıma ve Satışa yakınlaştırma araçları
  4-Dec-2008

  E-zbanner  bir  markanın  internette  reklam yapıp,   sitesine getirdiği    kişileri  müşteri yapana  kadar  olan  süreci  yöneten   araçları  sağlar. İlgisiz  ziyaretçi,  ve  ilgili  potansiyel müşteriyi  ayırır. Size raporlar. Markalar, kendilerine özel  bu  araçları internet üzerinden aylık  ufak bedeller  ile  kullanır.

  E-zbanner Araçları:
  Banner Kampanyasında  tanıma ve  derin ölçümleme-Campaignmaster
  Sitenizde tanıma  ve  izleme, ölçümleme-Spotlight XS
  Email  gönderimi ile  ilgiyi  detaylı ölçme- Spam klasörüne  düşmeme garantisi-Mailmaster
  Satışa yakınlaştırma  için  Sitenizde,  Sensor  fonksiyonu ile agresif  ikna. IMKS sistemi- E-zbanner  Spotlight  IMKS
  Müşteriyi  Sitenizde yakalama, önüne çıkma  ve  chat-Supportigo
  Sisteminizde,  satış temsilcileri  için,  Müşterinin    yeni müşteri, potansiyel müşteri  süreçlerini yönetmek ve satışa  agresif  olarak  asılmak, ve  satış  temsilcilerini  denetlemek  için  CRM  sistemi.- Crmmaster
  Google arama motorunun çok sevdiği site içerik sistemi-  seo-CMS- Contentmaster 2

  Markalar, bu  teknik marketing  araçlarını...


  Next page/2.sayfa...
  Ölçümlemeye dayalı, Teknik Marketing in Blogu açıldı- sizde yazın
  6-Nov-2008

  Teknik marketing-internette reklam pazarlama sadece  görselle  olmaz.Önemli olan  kişiyi tanıtan teknolojinin kullanımıdır.

  Türkiyede çok güzel internet kampanyaları ve projeleri yapılıyor.Çünki tasarım olarak, dünyada çok ileriyiz. Çok yetenekli ajanslarımız, dijital ajanslarımız, çok yetenekli tasarımcılarımız, flashçılarımız, grafikerlerimiz, proje yöneticilerimiz, müşteri temsilcilerimiz ve internette reklam pazarlamaya inanmış, bu konuda bütçe harcayan ve verimi gördüğü zaman, daha da harcayacak markalarımız var.

  Teknik marketing Blogu, Internette Reklam ve Pazarlama'nın sadece görsel çizgilerle değil, bunun yanında detaylı/doğru ölçümleme ve raporlama ile verimli olacağını göstermek için oluşturulmuştur. Çünki doğru kullanıldığı zaman, müthiş sonuçlar veren bir teknoloji vardır. İnternette Reklam ve Pazarlamada, Görsellik sadece % 50 dir.   www.teknikmarketing.com  Üye  olun, marketing, reklam, internet  hakkında  yazı  ekleyin.


  Next page/2.sayfa...
  Dünyada 1. olduk, fakat Spam email göndermede.Tebrikler Türkiye
  22-Oct-2008

  Türkiye  Spam de,  Brezilya ya,  fark atarak,  tam  2  misli  spam  email  şikayeti  alan  ülke  olarak  açık  ara   1. oldu.  Bu   sebeple artık  ip  adresi  bazında  değil,   Türkiye,  TTNet  olarak  dünya  Spam kara  listesine  girdi. Bu  ne  demek?  TTNET  düzeltinceye  kadar  Türkiyeden  gelen   Tüm emailleri,   Spam/Junk klasörü ne  düşür  demek.

  Yani,   Profesyonel  olarak  gönderilmeyen/ email  hiç  bir işe yaramıyor.Bu  karalisteye  girmek  hep,  ucuz  reklam  diye, bilinçsiz ce  email göndermekten  oldu.  Bizimyaptığımzı  email marketing farklı ,  email  göndermek  farklı  şeylerdir. Email  göndermek spam markayı  yıpratır. Email marketing  ise, Markanın  Müşteri önündeki  marka  bilincini arttırır, markanın   potansiyel müşterisini takip etmesini/bulmasını  sağlar.

  Türkiyenin  dünyada  son 1 haftada  aldığı  Spam  şikayeti sayısı

  Position Spammer Provider AS - Test
  1. 102611  TTNET TTnet Autonomous System AS9121
  2. 46756  Telecomunicacoes da Bahia S.A. AS7738

   devamı  ve  son 1  haftadaki   tam  spamci  listesi  için  tıklayınız


  Next page/2.sayfa...
  E-zbanner IMKS ile Ekonomik Krizde Satışa Yönelik Pazarlama Reçetesi
  17-Oct-2008

  E-zbanner  Imks- Internetten  Müşteri Kazanma Sistemi

  Internet  sayfanız,  Potansiyel  Müşteriyi  tanıyabileceğiniz,  kimin  potansiyel  müşteri  olduğunu  anlayabileceğiniz  en  etkili  mecradır.  Çünki  dijital  ve  net  bilgidir. Bir   hareketi  tespit  edersiniz,  bu yanlış  bir  bulgu değildir. Sistem tarafından raporlandıysa  doğrudur. İşte  bu  bilgi  size  “potansiyel  Müşteri”  bu  kişi  der.

  Ders Kitaplarında  yazan  Pazarlama   İnternette  olmaz!
  E-zbanner  da    Markaya  yönelik  çözümler  üretmemizin altında,  benim  bir  medya veya  teknoloji  çevresinden  olmamam, Öğrenim  ve daha  önceki  Kariyer   hayatımda  işletme  ve  pazarlama   kökenli  olmam  büyük  rol  oynamaktadır. Her  zaman  bir  marka  gibi  düşünüyorum.
  Pazarlamanın 4 ve 5  Psi’nin  ötesine nasıl geçilir  diye  düşündüğümde,  çözümü  burada  görüyorum.İnternette  görmüyorum, Teknoloji nin kullanıldığı İnternette görüyorum. Teknoloji  kullanılmazsa  İnternet verimsiz  bir  kanaldır.Pazarlama  için, Tutamadığım  bir  hayal  ürünüdür. 
    
  3  strateji- Amaç,  interneti  kullanarak Markaların    Müşterilerini  bulmasını sağlamak.Ekonomik  bir  krizde,  Branding  gibi etkisi  daha  az ve yüksek  maliyetli  harcamaları  bırakarak,  daha  çok  Müşteri  Bulma  odaklı  stratejiler  kullanmalısınız. Yaptığınız,


  Next page/2.sayfa...
  Son ürünümüz -E-zbanner IMKS İnternetten Müşteri Kazanma Sistemi
  9-Oct-2008

  Bunu da okuyunuz:  E-zbanner IMKS ile Ekonomik Krizde Satışa Yönelik Pazarlama Reçetesi                        2.yazı için Tıkla

  Dünyanın değiştiğini  görün.Dünya  ekonomisinin  içinde bulunduğu  gerileme   dönemini  körükleyen  Politik  Risk  ve Stratejik Risk karşısında,    şirketler,  markalar  artık  kaynaklarını  daha  etkili  şeklide  kulanmalıdırlar.

  Bizim  konumuz  olan İnternet Pazarlama  bütçelerinde  Reklam  Mecralarındaki  harcamaları  sırf  orada  olalım  diye  savurmak  yerine, Müşteri  kazandıran  kanallara  ve  sistemlere de harcamalıdır.E-zbanner  IMKS  ile, potansiyel müşteriyi   sitenizde, tanıyıp, izleyip onu  müşteri yapma mekanizmasını   harekete  geçirebilirsiniz.

  Detaylı  Ölçülmeyen ve  raporlanmayan  hiç  bir  web  harcamasının getirisi  yoktur.Bu  bahsettiğim


  Next page/2.sayfa...
  İnternet te pazarlama ya, moda diye harcamak Hüsrana uğratır.
  15-Sep-2008

  Ancak,    raporlar  ile  Reklamveren  internetin  sokağa  karşı  olan farkını  ve  üstünlüğünü  görebilir. Bu  raporlar  olmadan,   3-4  bin  harcamak bile  fazla  olur.

  Ülkemizdeki,  web  tasarım  şirketleri,   Şirketlerin  internetteki pazarlama  bütçelerinin  Dünyaya  oranla  çok  düşük  olduğunu  söylüyor.  Esasında  bunu  hepimiz  görüyoruz  ki, 2  yıl  önce,  Türkiye  nin 2 misli  fazla  internet  nüfusuna  sahip  olan İngilterede, İnternette  pazarlamaya  harcanan  bütçe  1  milyar  dolar idi.  O zamanlar  Türkiye  9-10  milyon dolarda idi.

  İnternet   Sektöründe ki   şirketler,  web  tasarım fiyatlarının  rekabet  içinde  düştüğünü, ufak  şirketlerin  düşük


  Next page/2.sayfa...
  Reklam dergisi, Çağan Erdil ile Röportaj yaptı. Saniyede 12000 sorgulama yapıyoruz!
  18-Jul-2008

  Reklam  dergisinin,  Çağan Erdil  ile  Röportajı: İnternet Reklamcılığı Programlamadır…

  İnternet reklamcılığı programlamadır. Programlama olmadan İnternet’te reklam yapmanız mümkün değil. Programlama sayesinde reklamveren diğer hiç bir mecrada sahip olmadığı bir özelliğe kavuşuyor. Reklamı verdiği kişi sayısını bilebiliyor, reklamın kaç kere gösterildiğini biliyor ve en önemlisi buna göre performans değerlendirmesi yapabiliyor.

  Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan en büyük mecralardan biri haline gelen İnternet Reklamcılığı aslında sadece bir programlamadan ibaret. Düşük maliyetlerle yüksek bütçeli reklam harcamaları yapabilirsiniz. Ziyaretçileriniz ve hedef kitleniz hakkında bilgi toplayabilir, elde ettiğiniz bu veriler ışığında geleceğe dönük yatırımlar yapabilirsiniz. Reklamınızı kaç kişi tıkladı? Reklamınızı tıklayan ziyaretçilerinizin profili nedir? E-zbanner bir İnternet medyası teknoloji şirketi olarak Türkiye’de tek olduklarını iddia etti ve reklam ajanslarına, aracı kurumlara, satın alma şirketlerine çağrıda bulundu: ‘Bizi kullanın.

  Biz olmadan İnternet’te yaptığınız reklam harcamalarınızın %90’ı çöpe gider.’ Ofisinde ziyaret ettiğimiz


  Next page/2.sayfa...
  E-zbanner nerede nasıl hiç merak ettiniz mi?
  17-Jul-2008

  E-zbanner  nasıl  nerede  hiç merak  ettiniz mi?  Hergün nasıl  nerede  çalışıyoruz. 

  Çevremizde, Denizbank Genel müdürlük, Hsbc genel müdürlük,Güneş gigorta genel müdürlük, Borusan Teknoloji, Citibank genel Müdürlük, Finansbank Genel Müdürlük, TMSF istanbul müdürlük binası var.

  Tüm E-zbanner  ofis  fotolarını  büyük  olarak görmek     için tıklayınız


  Next page/2.sayfa...
  Markahaberleri.com markaların kendilerini tanıtması için bir avantaj- üye olun
  7-Jun-2008

   E-zbanner  tarafından  tasarlanan  Markahaberleri.com,  markaların,  basın bültenlerini, haberlerini   yayınlaması  için  bir  avantaj platformu.

  www.markahaberleri.com  Markahaberleri.com  markaların  basın bültenlerini, kampanyalarını, haberlerini   Sektör  kategorileri  bazında  online  yayınlamalarını sağlayan  bir platformdur.Siz de üye olun, markanızın haberini hemen  yayınlayın. Markalar veya  pr  şirketleri, giriş yaparak  kendileri yayınlar veya  bize  email ile gönderdikleri basın bültenlerini biz  sisteme yükleriz. Basın bültenlerini buraya gönderebilirsiniz.Markahaberleri.com da ücretli ve  ücretsiz üyelik  vardır.

  Marka haberleri  pr şirketlerinin işini  çok kolaylaştırır.  Pr  şirketleri  basın bültenlerini ve  haberlerini  Marka haberleri.com da yayınlayarak, bu  bültenlerin  2-3  gün  içinde internette  yayılmasını,  Google  tarafından  indekslenmesini  sağlar. Böylece  ilgili  kelimeler  arandığında  bu  basın bülteni,  ziyaretçinin karşısına  çıkar.

  Çünki  markahaberlerinin  arama   motoru optimizasyonu  teknolojisi, haberlerin ve  basın bültenlerinin  hemen   Google tarafından taranmasını sağlar.  Bir  internet  sitesine  haber  yazmakla  kıyaslanamaz.Markahaberleri.com da, yayınladığınız  ilgili haberin,kelimelerini direkt olarak  sayfa adresine    yazabildiğiniz  için Google  tarafından  hemen  okunur.Çünki, kelimeleri, internet adresine  yazılan  bir  site  google ın en sevdiği  tarzdır.Siz  de  markahaberleri.com da  bültenlerinizi  yayınlamak  için,  Üye  olun.


  Next page/2.sayfa...
  İnternet Reklam kampanyalarında tutarsız/hileli raporlama nasıl oluyor, nasıl anlıyoruz?
  16-Jun-2008

  E-zbanner’ın  internette  yaptığınız  yatırımları  bağımsız 3. parti  olarak  ölçen ürünleri vardır.E-zbanner’ın   net  olarak 2  amacı vardır.Biri,  internet  reklam kampanyalarına  polislik,  diğeri  ise bilgi  toplama/akıllı  pazarlama  dediğim, yani  internete harcadığınız  bütçenin  size  en verimli  şekilde geri  dönmesini  sağlamak.

   E-zbanner’in  bir  ürünü  olan Campaignmaster  reklam kampanyası  detaylı  ölçümleme  aracı  ve  Spotlight  detaylı  internet sitesi  analiz  platformu ile,  Son  4  yıldır  yaptığımız  reklam  kampanyaları  ölçümlemelerinde  onlarca Tutarsız rapor  yakaladık.
  Marka, E-zbanner  ölçümlemesine  güveniyor, ve   internet reklam kampanyasını 3. parti  olarak  ölçümleterek,  yapılan  internet  reklam kampanyasında,  planlama  şirketinde aldığı  verilerin  doğruluğunu  denetletiyor ve    yaptığı  internet  reklam  kampanyasından, elle  tutulur  veri  dediğimiz, ona  ürün  sattıracak, değerli  pazarlama  verileri  alıyor.
  Denetleme  ana  kriterdir. Nasıl  şirket  muhasebe bölümleri,  hesaplar   Pricewaterhouse coopers  gibi  şirketler tarfından  denetlenir, internet  reklam kampanyaları  raporlarında da  durum aynıdır. Aca bana verilen  rapor  doğru mu? Daha  önce de dediğim  gibi, bu sadece  işin  Polislik  tarafı.

  Biz,  hep  detaylı,  kampanyamdan  sonra  siteme  kim  geldi?  Ali bey mi, Veli bey mi?O  zaman Ali  bey potansiyel  müşteri,  ona  email  atalım  gibi  veriler    verebiliyoruz.Alibey’i  hangi  reklam sitesinde kazandık?  gibi  verileri  verebilirken,  bir  bakıyoruz,  Polislik  tarafında  yapacak  daha çok  iş  var, çünki “Bu kadar harcadım”  raporları  tutarsız.


  Peki nasıl dikkatli olmalıyım?

  1- Aldığınız  kampanya  raporu  sitelerde  tek  tek  denetleyin. Reklam  sitelerinden  şifre  isteyin. Rapora  kendiniz  Online  bakın. Size  Excel  üzerinde  verilen  raporlar  ile  oynama  olasılığı  yüksektir.
               Excel  raporlarında,  Banner  görüntülenme ve  tıklanma  oranının........


  Next page/2.sayfa...
  İnternet te kampanya Evet, yapmalı mıyım, yoksa Hayır yapmamalı mıyım?
  16-Jun-2008

  Türkiyede  internet  ölçümlenebilen mecra  deniyor.Tamam  ölçümleniyor,  fakat  neyi  ölçümlüyorsunuz, nasıl  ölçümlüyorsunuz, hangi raporu  veriyorsunuz?  Raporlar   doğru mu?  Bu  soruların  cevaplanması gerekir.

  Bildiğiniz gibi,  internet  mecrası   2000  yılınan  günümüze hızlı  bir  büyüme  gösterdi. 2007  yılında    Abd  de  21.2  milyar  dolara  ulaştı.
          Pricewaterhouse Coopers  verilerine  göre, 2000  yılından  2007  yılına kadar  2000  yılında  8  milyar  dolar, 2001 yılında 7  milyar  dolar,  2002  yılında   6  milyar dolar, 2003  yılında 7.2  milyar dolar, 2004  yılında   9.6  milyar dolar,  2005 yılında  12.5  milyar dolar, 2006  yılında   16.9 milyar dolar, 2007  yılında 21.2  milyar dolar  oldu.
  2001  ve  2002  yılında  birçok dot.com  şirketinin  beklenenleri  verememesi  sebebiyle , sektörde kısa  süreli  bir  çöküntü  yaşandı.Fakat  E-zbanner  gibi  online  ölçümleme  teknolojilerinin Amerikada  gelişmesi, detaylı  ve  diğer  mecralarda  bulunmayan  bilgiyi  vermesi,  bu  sektöre  olan  ilgiyi  tekrar  yeniledi.Internet  reklam kampanyasında detaylı Satınalma ve  detaylı, doğru   pazarlama  raporu  alabilen reklamveren,  bu  mecraya  yaptığı yatırımı  her  yıl  arttırdı.


  Bakarsak,  Sarı  Çizmeli  Ramazan  Ağa da iyi  öçümlediğini  söylüyor. Yani  ölçümleniyor, başka  mecralarda  olmayan bir şey var  diyerek,  internette reklam ın  üstünlüğü böyle  izah  edilemez.  Abd   de........


  Next page/2.sayfa...
  Çağan Erdil internette pazarlama hakkında Mesut Yar ve Çağla Kubat a konuştu
  5-Aug-2007

  İzlemek için imaj üzerine tıklayınız

  Part1 videolar
  Part2 videolar  için  Tıklayınız


  Tüm içerik ve tasarım bu sitenin sahibi E-zbanner Technologies'ye aittir.

  developed by Digitiy web technologies
  .